Що таке кореляційна обробка сигналу і як вона працює

Кореляційна обробка сигналу – це метод захисту від помилкових спрацьовувань, який використовується в датчиках руху типу “штора” MotionProtect Curtain.

Датчики руху на основі PIR-сенсорів вловлюють інфрачервоне випромінювання, інакше кажучи, тепло. Іноді кажуть: «Датчик руху побачив людину». Насправді ці пристрої не бачать предметів, тварин або людей, вони тільки обробляють дані.

Оптична система датчика фокусує інфрачервоне випромінювання на PIR-сенсор датчика. Потім сигнали сенсора направляються в мікропроцесор, де перетворюються в числові дані. А далі відбувається аналіз і оцінка.

Знаючи інтенсивність інфрачервоного випромінювання і динаміку переміщення джерела, програмні алгоритми визначають характер загрози, і датчик приймає рішення: проігнорувати сигнал або підняти тривогу.

Як працює кореляційний обробка сигналу

Кореляційна обробка сигналу опціонально і активується в налаштуваннях датчика. Коли опція активна, MotionProtect Curtain аналізує сигнали з двох PIR-сенсорів в три етапи:

  1. Датчик реагує, тільки якщо інфрачервоне випромінювання зафіксували обидва сенсора. Якщо тільки один з PIR-сенсорів передав характерний для руху сигнал – датчик відсікає його як перешкоду. Це перший рівень захисту від помилкових тривог.
Помаранчевий – зоною видимості першого PIR-сенсора, зелений – зоною видимості другого PIR-сенсора
  1. Сигнали двох сенсорів аналізуються алгоритмом SmartDetect, який аналізує їх тривалість і характер (інтенсивність), відсікаючи перешкоди.
  2. Дані з PIR-сенсорів датчика проходять кореляційну обробку сигналів (перевіряються на схожість). Якщо сигнали ідентичні – датчик піднімає тривогу. Якщо сигнали відрізняються (наприклад, викликані різними джерелами) – тривога ігнорується.

Як працює датчик, якщо кореляційна обробка сигналу відключена

Коли опція кореляційної обробки сигналу не активна, MotionProtect Curtain передає тривогу хабу при реєстрації характерного для руху інфрачервоного випромінювання навіть одним з PIR-сенсорів.

Коли рекомендується використовувати кореляційну обробку сигналу

Кореляційну обробку сигналу варто включити в таких випадках:

  • Датчик реагує на перешкоди і дає помилкові спрацьовування в місці установки, але встановити його в іншому місці немає можливості.
  • У місці установки є потенційні джерела помилкових тривог – кондиціонери, вентилятори, відкриті вікна або інші джерела протягів (контрастних по температурі повітряних потоків).

Враховуйте, що при включеній кореляційної обробці сигналів зменшується дальність виявлення руху. Підсумкова дальність залежить від чутливості датчика:

джерело

Scroll to Top
Догори